Taliančina, Preklady, Tlmočenie, Výučba

I love Italy

buon giorno {dobrý deň}

 

Vitajte na mojej stránke. Som rád, že ste tu. Taliansky jazyk a talianska kultúra sú mojou vášňou a prácou zároveň, a tak nebude prekvapením, že tu nájdete informácie o mojej činnosti prekladateľa, tlmočníka a lektora, a na mojom blogu zasa zaujímavosti z talianskej kultúry, články o talianskych umelcoch, o knihách talianskych autorov, ktoré som čítal ale aj nečítal, alebo recenzie na novinky z talianskeho knižného trhu, o významných kultúrnych udalostiach, výročiach, výstavách či už v Taliansku, alebo na Slovensku, avšak vždy spojených s talianskou kultúrou. Taktiež tu nájdete recenzie na filmy talianskych režisérov a rôzne iné informácie. Verím, že tu nájdete informácie, ktoré vás zaujmú, objednáte si u mňa preklad vašich textov, tlmočenie, rozhodnete sa so mnou zdokonaliť v taliančine, alebo si len tak niečo zaujímavé prečítať.

Moje posledné články

 • Chlapci vo vojne
  Chlapci vo vojne

  Ako sa cíti mladý vojak, v podstate ešte chlapec, ktorý jedného dňa musí odísť na skutočnú misiu? Už to nie je len...

  0
  3
 • Italo Svevo
  Italo Svevo

  Nepovšimnutý Italo Svevo Italo Svevo sa tak, ako aj hrdinovia jeho románov, snažil presadiť. Neveril si však dostatočne a iní mu museli...

  0
  1
 • Oriana Fallaci
  Oriana Fallaci

  Bojovníčka za slobodu „Narodila som sa 29. júna 1929, florentským rodičom. Z matkinej strany stále existuje španielska vetva. Jej prastará mama bola...

  0
  1

Kvalitne preložený text vám šetrí čas a predchádza nedorozumeniam.
Preklad a tlmočenie musí byť zvládnuté profesionálne, len tak dosiahnete svoj cieľ rýchlo a jednoducho.

 

DOZVEDIEŤ SA VIAC OBJEDNAŤ PREKLAD

Služby

Komerčné preklady

Preklady odborných textov z a do talianskeho jazyka. Kvalitné preklady vďaka bohatým praktickým skúsenostiam z rôznych odborov.

Autorské preklady

Preklady beletrie z talianskeho jazyka. Preklad iných umeleckých textov z alebo do talianskeho jazyka.

Tlmočenie

Konzekutívne tlmočenie z/do talianskeho jazyka. Osobný prístup. Odborná príprava. Bohaté skúsenosti.

Obchodné stretnutie s Talianom?

Plánujete stretnutie s vašim talianskym obchodným partnerom? Zabezpečte si tlmočenie a nemusíte sa obávať o to, že si budete výborne rozumieť. Sústreďte sa na svoj biznis a nie na to, aby vám bolo rozumieť.

Služobná cesta do Talianska?

Pripravujete služobnú cestu do Talianska a chcete si zabezpečiť perfektné porozumenie s Vašimi obchodnými partnermi? Rozprávajte vo svojom rodnom jazyku a nechajte tlmočníka odovzdať Vaše slová obchodnému partnerovi v jeho rodnom jazyku.

Veľtrhy a výstavy?

Chcete sa zúčastniť veľtrhu alebo výstavy v Taliansku? Zabezpečte si profesionálneho tlmočníka a komunikujte tak s vašimi obchodnými partnermi v ich materinskom jazyku. Komunikácia s klientmi v ich jazyku výrazne zvyšuje pravdepodobnosť úspechu.